xanadu
TÜRKİYE

Xanadu; hem yeşile doyduk hem de lüksü yaşadık!

Tarafından
üzerinde
Haziran 10, 2018

Xanadu’da iki gün: hem yeşile doyduk hem de lüksü yaşadık!

Yazın ilk tatili için Antalya Belek’te Acısu Nehri üzerine kurulmuş Xanadu Resort Hotel’deydik!

Coral Travel Türkiye aracılığıyla gerçekleştirmiş olduğumuz bu seyahatimizde doğa düşkünlerinin de otel tatillerinde mutlu olabileceğini gördük.

Ulaşım

Perşembe akşamı uçakla İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Antalya’ya uçtuk. Pazar akşamı da aynı şekilde döndük. Uçak biletlerimizi ve tatil organizasyonumuzu Coral Travel Türkiye organize etti. Web sitelerine ulaşmak için buraya ve instagram sayfalarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Havaalanından otele transfer hizmetimizi de yine Coral Travel Türkiye sağladı. Antalya’ya indiğimizde Coral Travel rehberi Orlina bizi elinde ismimizin yazılı olduğu tabela ile karşıladı. Bizleri tanır tanımaz yanımıza gelip selamladılar ve elimizdeki bütün bavulları bize özel tahsis edilmiş araca taşıdılar. Bu karşılamanın bizi etkilediğini söylemeden geçemeyiz. Hiç beklemeden otelimize gittik. Havaalanından otele ulaşımımız yaklaşık 45 dakika sürdü. Ama siz de bilirsiniz ki tatil heyecanlarında otele ulaşmak için o kadar sabırsızlanırsınız ki yol sanki hiç bitmeyecekmiş gibi gelir insana, işte biz de tam bunu yaşadık. Ama rehberimiz Orlina’nın hoş sohbeti yolculuğun daha kısa sürmesine sebep oldu.

xanadu

Konaklamaxanadu

Bu bizim ilk ultra her şey dahil bir otelde konaklama deneyimimizdi. Gerçekten de çok komforlu, keyifli ve eğlenceli bir üç geceydi. Odamız otelin antik havuzuna bakan bir balkona sahipti. Manzarası çok güzeldi, aynı fotoğrafta gördüğünüz gibi. Biz otele gece varış yaptığımız için odamız hazırdı, direk odaya çıktık. İlk gözümüze çarpan odada hoşgeldin hediyesi olarak bırakılmış şarap ve atıştırmalıklar oldu. Sonrasında tabi hemen balkona koştuk. Xanadu Resort Hotelin gece ışıklandıralarına gerçekten bayıldık. Manzara muhteşemdi.

xanadu

Antiklik olayı zaten ayrı hoşumuza giden ve dikkatimizi çeken özelliklerindi. İnsan kendini o eski antik çağlarda gibi hissediyor.

xanadu

Bizim Xanadu’da en sevdiğimiz özelliklerden bahsetmek gerekirse, yeşil alanlarının çok fazla olması ve antik kent havası verilmiş temasıydı. Öğrendiğimize göre ekolojik bir otelmiş ve içerisinde kuş cenneti diye bir çok kuş türü görebiliceğiniz bir alanı bulunuyor. Otele geldik ama yine doğadan kopmadık bizim için önemli olan da bu zaten biliyorsunuz ✌ Burada bir sürü kuş türünü görmeniz mümkün. Bir diğer dikkatimi çeken şey ise otelde yer alan ağaçların bitkilerin önünde botanik bahçelerinde olduğu gibi türlerin İngilizce, Türkçe ve Latince isimlerinin yazılmış olduğu kartların bulunmasıydı. Bir eczacı olarak buradan Botanik derslerime selam olsun, hoş bir detaydı benim için.

xanadu

Acısu Nehri üzerinde çok büyük bir alana kurulmuş otelin nehrin üzerindeki tahtadan köprüsü çok tatlıydı. Köprüden geçerken nehirde tekneyle balık tutanları görmek de mümkün. Ayrıca bu tahta köprü, gemilerin geçmesi için açılan kapanan bir sisteme de sahipmiş.

Bu üç günlük tatilimizi size anlatmadan önce Xanadu Resort Hotel kendini nasıl tanımlamış ondan bahsedelim:

Belek turizm merkezi içerisinde, Akdeniz sahil kenarında yer alan beş yıldızlı Xanadu Resort Hotel, Türkiye’nin yanı sıra başta Avrupa ve BDT olmak üzere birçok ülkeden gelen misafirlerine yüksek kaliteli her şey dahil “High Class All-Inclusive” hizmet anlayışı ile unutamayacakları bir tatil imkanı sunuyor. Xanadu Resort Hotel, mistik mimarisi, sütunlu yürüyüş yolları ve Roma tarzı havuzları ile misafirlerini antik döneme götürürken eğlence merkezi olan amfi tiyatrosu, 2500 metrekare alana yayılan kongre ve toplantı salonları, 2015 sezonu itibarıyla hayata geçen 5500 metrekarelik Fancyland çocuk dünyası , 1-16 yaş arası bebek, çocuk ve gençlere yönelik özel kapalı ve açık alanlardan oluşan aktivite merkezi, dünyanın sevilen mutfaklarından oluşan 6 adet A la carte restoranı, çeşitli barları, 3.500 metrekare alan üzerine kurulu adını Kubilay Han döneminde Moğol topraklarında bulunan, bahçeleri ve motifler ile bezenmiş evleriyle ünlü Shang Du şehrinden alan Shang Du Spası ile daha nice yıllar ev sahipliğine devam edecek.

Xanadu’nun restoran bölümündeki duvarda da Xanadu’yu şu şekilde anlatmışlar:

Xanadu’da Kubilay Han

İhtişamlı bir eğlence sarayı buyurdu:

Alfe’nin kutsal suları,

İnsanlar için uçsuz bucaksız mağaralar içinden

Ta güneş görmeyen denizlere döküldü.

Ve böylece iki beş dönümlük verimli arazi

Etrafı surlar ve kulelerle çevrildi

İçinde berrak dereleri olan bahçeleri,

Güzel koku veren meyve ağaçları ile bahar şenliği,

Ve dağlar kadar yıllanmış ormanlar

Yeşillik ve Güneş beneklerini kucaklayıp, göklere yükseldi

“Kubla Khan” diğer adıyla “a vision in a dream” şiirinden çeviridir.

1798 Samuel Taylor Coleridge (1772-1834)

Gerçekten de öyle. Şimdi size fotoğraflarla birlikte bu deneyimizden bahsedeceğiz.

Hotel Mutfağı

Yemekler yemekler… Ultra her şey dahil olunca tabi insan ne yiyeceğini şaşırıyor. Burada aç kalmanız mümkün değil. Perşembe gecesi yoldan geldiğimiz için ee biraz acıkmıştık tabi. 12:00-03:00 arası açık olan restoranta şöyle bir uğrayalım dedik. Baya bir çeşit vardı. Ortaya karışık bir şeyler yaptık. Yemekler gayet lezzetliydi. Sonrasında otelin içinde bulunan Irish Pub’a gittik. Nadir Abimizin bize özel hazırladığı renkli ve güzel kokteyllerin tadını çıkardık. Mavi renkli Xanadu kokteyl tam benlikti bayıldım. Ertan da ekşi şeyleri sevdiğini söylediği için Nadir Abi ona Margarita hazırladı. Sonraki iki gün boyunca havuza inerken ya da teras bara gittiğimizde ben hazırlanırken Ertan önden gidip dur ben bize iki Margarita söyleyeyim. Hadi gel sana Margarita ısmarlayayım der oldu ahaha

Ertesi sabah da açık büfe kahvaltının tadını çıkardık. Ertan bize çok güzel tostlar yaptı. Ben börek çok sevdiğimden kıymalı, patatesli, peynirli hepsinin tadına baktım. Çok lezzetliydiler. Kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği olsun kısacası her öğünde dünya mutfağından bir çok örnekle karşılaşmanız mümkün.

Ala Carte Restorantlar

Bu sene Xanadu Resort Hotel’in bünyesine iki yeni restorant eklenmiş. Bunlar köprüyü geçtikten sonra Beach kısmında yer alan Kebap House ve İtalyan Restorantı.

xanadu

Gün boyu akşam da hizmet veren bu restorantlarda da etin ve İtalyan lezzetlerinin tadına bakmak mümkün. Onun dışında Acısu Nehri kenarında yer alan yine Ala Carte’lardan biri olan Uskuna restorantın hem manzarasına hem de balık menülerine bayıldık. Uskuna restorant isminden de biraz anlaşılacağı üzere balık ve deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu bir restorant. Uskuna’nın anlamı iki direkli gemi demekmiş. Size de denizcilik terimlerinden birini andırdı ama tam bilmiyorsunuzdur belki diye yazmak istedik anlamını da. Biz merak edip sormuştuk çünkü.

xanadu

Bu sene Uskuna Restorantta sabahları köy kahvaltısı varmış. Ancak gitmeden bir gün öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Biz de bir sonraki gün kahvaltımızı burada yaptık. Manzaraya karşı kocaman bir tepside taze halis mulis derler ya öyle malzemelerden oluşan bir kahvaltı geliyor. Bir de yumurtayı omlet mi istersiniz menemen mi istediğinize göre otantik sahanlarda yumurtanız geliyor. Türk çayının yanında bir de portakal suyu. Potakal suyu genelde ekstra olur böyle yerlerde ama burada o da ücretsiz olarak hizmete dahildi. Eee daha ne olsun. Köy kahvaltısının özelliği her şeyin doğal ve el yapımı olması. Köy tavuğu yumurtası farkını ve özel getirtilmiş reçellerden özellikle ceviz reçelini tavsiye ederiz. Biz bayıldık. Ceviz reçeli daha önce ilk kampımız olan Saroz’dan dönerken yol üzerinde bir köy kahvaltıcısına gitmiştik. İlk defa orada yemiştik yanlış hatırlamıyorsak. Bir de burada var işte. İnce düşünülmüş detayları çok sevdik.

xanadu

Benim bir bayan gözüyle hoşuma giden detaya da dikkat çekmek istiyorum. Uskuna restoranın bir tamamen camekan olan kapalı kısmı bir de açık kısmı var. Biz kahvaltımızı açık kısımda yaptık tabi ki. Ve buradaki masalarda çiçek olarak fesleğen olması detayını çok sevdim, ohh miss. Bir de restoranın bir tarafı nehiri görürken diğer tarafı da Kuş Cenenti’ni görüyor.

xanadu

Kocaman yemyeşil ağaçlar ve farklı kuş tülerinin insana huzur veren renkleri ve sesleri muhteşemdi.

xanadu

Akşam yemeğinde açık büfe o kadar genişti ki, restorant bölümüne girince kendimizi kaybetmedik desek yalan söylemiş oluruz herhalde. Birçok mutfaktan örnekler tattıktan sonra Ertan’ın top noktası hatta huzura erdiği an koca bir tepsi midyeyi karşısında gördüğü andı. Böyle bir şeyle karşılaşacağımızı hiç düşünmemiştik.

Xanadu Resort Hotel’in bizlere dünya mutfağını sunmanın haricinde yabancı misafirlere de Türk mutfağını çok güzel bir şekilde sunduğunu düşünüyoruz.

Güne muhteşem kahvaltı ile başladıktan sonra enerjimiz de gayet yerindeydi tabi. Antik havuzun tadını çıkarmaya gittik. Havuzda gün boyu renkli aktiviteler vardı. Su bisikleti olana ben de katıldım. Çok eğlenceliydi. Ertan da bu arada havuzun kenarından dans ederek bize eşlik etti.

xanadu

Otele gelirken rehberimiz bize;

“Xanadu personeli çok iydir, göreceksiniz zaten. Hepsi uzun yıllardır burada çalışıyor o nedenle bir aile ortamı var.” demişti. Gerçekten de öyleydi. Sürekli “iİecek olarak ne alırsın? Bir isteğiniz var mı?” diye yanınıza geliyorlar. Siparişleriniz hemen geliyor hiç beklemiyorsunuz. Zaten o kadar çok çalışan var ki sizinle anında ilgilenen birileri mutlaka oluyor.

Çalışanlar ve otelde kalanlar yani etrafınızdaki herkes mutlu bunu açıkça görebiliyorsunuz. Biz bu rahata iki günde hemen alıştık valla insan rahata çabuk alışıyor. İstanbul’da sosyal yaşamda olsun iş hayatında olsun çevremizde o kadar çok işinden memnun olmayan sürekli şikayet eden ve mutsuz insan var ki. Ne demek istediğimizi anlıyorsunuzdur. Bütün bunlardan sonra Xanadu’da kendimizi başka bir dünyada gibi hissettik. Neyse derin konulara daldık. Konumuza geri dönelim. Kahvaltıdan sonra birer Türk kahvesi söyleyelim dedik garsona. Garson damla sakızlı mı olsun diye soruyor. Damla sakızlı Türk kahvesini de çok severiz. Evet damla sakızlı olsun diyoruz. Yani mutlu bir şekilde bu soruyu duymak siparişinizin hemen gelmesi bunlar bizi de o kadar mutlu etti ki.

Coral Travel Türkiye’nin Dijital Pazarlama Müdürü Ceren Hanım ve Xanadu Resort Belek Hotel’in Genel Müdür Asistanı Fulya Hanım ilk gün bize kahvaltıdan itibaren eşlik ettiler. Oteli gezdirip bize otelle ilgili detaylı bilgiler verdiler. Aynı zamanda ikisi de çok hoş sohbettiler. Sonraki gün de ne zaman neye ihtiyacımız olsa anında ilgilendiler. Kendilerine buradan da çok teşekkür ediyoruz.

Antik Havuz

Xanadu Resort Hotel’in en sevdiğimiz yeri için Antik Havuz diyebiliriz. Görüntüsüyle bizi baştan çıkardı desek yalan olmaz. Havuza girmekten neredeyse hiç denize girmedik. Bir de havuzun orada kule görünümlü bir kaydırağı var. Kuleye çıkar gibi içeriden merdivenlerden kaydırağın en tepesine çıkıyoruz. Hop kaydırak keyfisi, biz bu kaydıraklarda da baya eğlendik.

xanadu

Deniz

Antalya Belek bölgesindeki denize geçen sene de gelmiştik zaten. Ama bu sene Xanadu Resort Hotel’in özel beach kısmında güneşlenip denize girmek ve upuzun iskelesinde yürüyüş yapmak da ayrı keyifliydi. Ayrıca sahilin kumu da çok güzeldi. Kumlu denizleri çok seviyoruz. Ama tabi dalga çıkınca denizin dibi görünmüyor pek, o nedenle sabah erken denize girmenizi tavsiye ederiz.

xanadu

Pavillionlar

Beachlerin orada bir de kendinizi daha özel hissedeceğiniz çok güzel Pavillionların olduğu bir yer var. Biz oraya da bayıldık. Tam keyif yapmalık. Ayrıca akşam gün batımını seyretmek hem Pavillionların oradan hem de sahilden muhteşem.

xanadu

xanaduShang-Du Spa

Eşsiz bir spa deneyimi… Reklam filmlerindeki gibi oldu ama gerçekten de öyleydi. Şu an size yazarken bile ortamın insanı dinginleştiren atmosferi ve masajın verdiği rahatlamayı hisseder gibi oluyoruz. Zaten Ceren ve Fulya spayı kesin deneyin yani denemeseniz de gidip bir atmosferini görün. Çok büyük ve dekorasyonu çok güzel demişlerdi. Tabi biz masaj severler masaj yaptırmadan durur muyuz. Ertesi gün için hemen rezervasyon yaptırdık. Spanın otantik kapısından girer girmez sanki Uzak Doğu’ya gitmiş gibi olduk. İçeride bir sürü masaj odaları, dinlenme alanları, havuz, hamam, sauna bulunan kocaman bir yer burası. Keşke daha fazla vaktimiz olsa da tüm günü burada geçirsek diyor insan. İçeride hoş bir müzik ve su sesleri huzur veriyor.

xanadu

Masaj odasına gittiğimizde Ertan sert bir masaj istedi. Benim omuzlarım ve sırtım zaten ağrıdığından ben buna cesaret edemedim. Bana Bali hareketleri de katılmış klasik bir masaj yapıldı. Ertan’ınkinin adını bilmiyorum. Ama masaj bittiğinde ben kalkıp dinlenme alanına giderken Ertan beş dakika sonra yerinden kalkabildi, ahaha Bana masaj yapan bayan benim omuzlarımın ve sırtımın tutulduğunu daha çok masajla tedavi edilmem gerektiğini söyledi. Bundan sonra sık sık masaja gidiyoruz yani Ertan Bey, buradan da söyleyeyim de ayarlarsın bir şeyler artık.

Bu arada içeride masaj kataloğunda bir sürü masaj mevcuttu. Yani masaj konusunda baya geniş bir yelpazeye sahipler. Shang-Du Spa hayatımızda unutamayacağımız yerlerden biri olacak.

Xanadu Resort Belek, görkemli bir organizasyonla 18’inci yaşını kutladı!
2014 yılı itibarı ile OTI Holding bünyesine dahil olan, High Class konsepti ile yüksek zevk ve beğeniye hitap eden Xanadu Resort Belek, 1 Haziran tarihinde tüm gün süren kutlamalarla 18. Yaşını kutladı. Kutlamalara otel misafirlerinin yanı sıra, OTI Holding yöneticileri de katılım gösterdi.
150 bin metrekare alana kurulu olan tesiste, 1 Haziran sabahı başlayan eğlence gece geç saatlere kadar devam etti. “Moving On” konsepti ile kurgulanan doğum günü kutlamalarının gündüz bölümünde DJ ve dans şovları, plaj oyunları, piknik organizasyonu ve spor aktiviteleri ile misafirler keyifli anlar yaşadı. BBI Extreme grubunun görkemli akşam showları ve otel yönetiminin konuklara hitaben yaptığı konuşmaların ardından doğum günü pastası kesildi. Muhteşem bir havai fişek şov ile devam eden kutlamalar tüm gece devam etti.

 1. Yaş Günü Kutlama Programı

Xanadu Bar

10:00 Hang Drum – Onur

Beach

09:00 Mental Yoga

10:00 Streching

11:00 Aqua Fitness

14:00 Salsa Lesson

15:30 Freestyler

17:00 Fly Board – Ali Komşu

17:30 Dusty Foam Party

Bird Paradise

12:30 Picnic

Antique Pool

14:30 Aqua Jumping

15:30 Aqua Fitness Cycling

16:30 Aqua Pole Boxing

19:00 Gala Cocktail

Restaurant

19:30 Gala Dinner

Amphitheater

21:30 BBI Extreme Show

Xanadu Bar

22:30 Birthday Party

Acro Project + PLUS

Xanadu Show Center

23:00 3D Mapping Show

Bu programı örnek olması açısından yazdık. Doğumgününe hazırlanmış bir programdı ama normal zamanlarda da otelde oldukça fazla aktiviteler mevcut. Mesela doğum gününden sonraki akşam da amfi tiyatroda Şaman ekibini seyrettik. Sonrasında Teras Bar’da çok güzel bir grup vardı. Canlı müzik çok güzeldi. Arka arkaya hep sevdiğimiz şarkıları çaldılar söylediler. Yan masadaki 70 yaşındaki teyzelerimiz amcalarımızın enerjilerine hayran kaldık bizden çok dans ettiler maşallah. Ertan’la birlikte inşallah bu yaşlara geldiğimizde biz de böyle oluruz dedik. Xanadu için güzel bir aile oteli desek yanlış olmaz herhalde. Çocukları ile birlikte gelen de çok fazla aile gördük. Otelde çocuklar için de bir sürü alan ve aktivite düşünülmüş. Şu an çocuğumuz olmadığından çok o kısımlarda vakit geçirmedik, şöyle bir gördük ama çocuklu arkadaşlarım, eğer çocuğunuzla gidebileceğiniz bir otel arıyorsanız Xanadu Resort mutlaka aklınızda olsun.

xanadu

Maliyet

Normalde biliyorsunuz maliyet vermeden geçmeyiz. Fakat otel fiyatları değişiklik gösterebileceğinden fiyat vermek istemedik. Fiyat bilgisi ve rezervasyon için: buraya tıklayınız.

Ayrıca rezervasyon için Coral Travel Türkiye’nin 444 0 684 no’lu Çağrı Merkezini de arayabilirsiniz.

Aşkla kalın

Ana sayfaya dönmek için buraya tıklamanız yeterli.

ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
2 Yorumlar
 1. Cevapla

  Cihan Cesur

  Haziran 10, 2018

  Harika tanıtmışsınız özendirdiniz valla 🙂

  • Cevapla

   GezipGelicez

   Haziran 11, 2018

   TEŞEKKÜR EDERİZ. DENEYİMLERİMİZİ ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DOĞRU YANSITMAYA ÇALIŞTIK.

YORUM YAP

Hatice&Ertan
İstanbul,TÜRKİYE

Biz Hatice ve Ertan... Doğduk, büyüdük, okuduk... Birimiz eczacı, birimiz gayrimenkul danışmanı olduk sonra birbirimizi bulduk ve en sonunda da Gezip Gelicez dedik... Tanışmamızın ilk haftasından itibaren geziyoruz desek yalan olmaz... Aslına bakacak olursanız ikimiz de hergün metrobüste karşılaştığınız tiplerdeniz. Peki bu konu buralara nasıl geldi diye soracak olursanız vallahi biz de bilmiyoruz. Eş, dost, ana, bacı, gardaş; "Oraya nasıl gidilir?", "Burada ne yenir?", "Şurada nerede kalınır?" diye sormaya başlayınca biz de artık internet alemine girmeye karar verdik. Sizin görmek istediğiniz yerler, sizin yemekleriniz, bizim gözümüzle birleşsin ve macera başlasın! Aşkla gezelim...

BİZİ YOUTUBE’DA TAKİP EDİYOR MUSUN?

Kategoriler
Arama
Ne Okuyoruz?
Bumerang - Yazarkafe