suluada
AKDENİZ

Suluada Gezi Rehberi|Antalya

Tarafından
üzerinde
Ekim 21, 2018
Suluada, bütün yaz boyunca instagramdan fotoğraflarını görüp en çok gitmek istediğimiz yerlerden biriydi. Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü’nden sonra bizce Türkiye’nin ikinci Maldivleri de Suluada. Geçtiğimiz bayram tatili de 10 gün olunca daha önce gitmediğimiz Antalya’nın Olimpos-Adrasan-Suluada bölgelerini içeren bir gezi/tatil programı yaptım. Bu kez Ertan’ı evden çıkarmak zor olsa da yine kazanan ben oldum.
suluada

Suluada’nın adı nereden geliyor?

Suluada’da tatlı su kaynağı yani içilebilir su kaynağı olması nedeniyle bu adaya Suluada denmiş. Adanın en büyük özelliği bu. Tekneler adanın su kaynağının hemen dibine yanaşıyorlar. Buradan doya doya taze su içebilirsiniz.
suluada

Ulaşım

Adrasan sahilden her gün 50 tane tekne Suluada’ya geliyor. Bu teknelerle adaya ulaşım sağlanıyor. Suluada, Adrasan ile Gelidonya arasında yer alıyor.

Konaklama

Adada herhangi bir konaklama alternatifi bulunmuyor.
suluada

Suluada Tekne Turu

Suluada’ya teknelerle ulaşım sağlandığı için Adrasan Yat Limanı’ndan kalkan teknelerle önceden iletişime geçip rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Çünkü özellikle yaz aylarında talep çok fazla olduğundan yer bulamayabilirsiniz. Bu teknelerle yaz aylarında günde bin kişi adayı ziyaret ediyormuş.
suluada
Bizim tekne turunda tercihimiz Zuhal ve Yusuf Kaptan’ın Suluada isimli teknesi oldu. Tekne karı-koca olan ve Zuhal ve Yusuf Kaptan tarafından işletilmektedir. Yemekleri ile müşteri portföyü ile insanlara olan tavır ve davranışları ile teknede tam bir aile ortamı yaratmışlardı. Klasik tekne turlarında olduğu gibi bu tekne turu da sabah 10.00’da Adrasan Yat Limanı’ndan kalkış yaptı. Akşam saat 17.00 civarında tekrar aynı noktaya bizi bıraktı.
suluada
Bir tekne turunu diğer bölgelerdeki turlardan farklı kılan rotanın ve koyların güzelliğidir. Suluada tekne turu bizim favorilerimiz arasında yerini aldı. Kaş’tan sonra en beğendiğimiz tekne turu diyebiliriz.
@adrasanyusufzuhalkaptan instagram sayfalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
suluada

Suluada Tekne Turu Rotası 

1- Suluada
2- Aşk Plajı (adını Yusuf Kaptan koymuş)
3- Fener Koyu
4- Hacivat Koyu
5- Amerikan Koyu
suluada
Bizim bu tekne turunda bayıldığımız bir diğer şey yemekleriydi. Şahane ev yemekleri servis ediyorlar.
suluada
Tekne turunun ücreti kişi başı 70 TL. Eğer Gezip Gelicez referansı ile geldiğinizi söylerseniz %10 indirim alabilirsiniz.
Olimpos Kamp ve Gezi Rehberi|Türkiye’nin En Ucuz Tatil Bölgesi başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Gezilerimizi @gezipgelicez Instagram hesabından takip edebilir, sorularınız varsa yorum kısmına sorabilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin. Teşekkürler!
Aşkla kalın!
ETİKETLER

YORUM YAP

Hatice&Ertan
İstanbul,TÜRKİYE

Biz Hatice ve Ertan... Doğduk, büyüdük, okuduk... Birimiz eczacı, birimiz gayrimenkul danışmanı olduk sonra birbirimizi bulduk ve en sonunda da Gezip Gelicez dedik... Tanışmamızın ilk haftasından itibaren geziyoruz desek yalan olmaz... Aslına bakacak olursanız ikimiz de hergün metrobüste karşılaştığınız tiplerdeniz. Peki bu konu buralara nasıl geldi diye soracak olursanız vallahi biz de bilmiyoruz. Eş, dost, ana, bacı, gardaş; "Oraya nasıl gidilir?", "Burada ne yenir?", "Şurada nerede kalınır?" diye sormaya başlayınca biz de artık internet alemine girmeye karar verdik. Sizin görmek istediğiniz yerler, sizin yemekleriniz, bizim gözümüzle birleşsin ve macera başlasın! Aşkla gezelim...

BİZİ YOUTUBE’DA TAKİP EDİYOR MUSUN?

Kategoriler
Arama
Ne Okuyoruz?
Bumerang - Yazarkafe