orman lezzetleri
İSTANBUL

Orman Lezzetleri Kampı|Kilyos, İstanbul

Tarafından
üzerinde
Ekim 29, 2018
Orman Lezzetleri Kampı’ndan bugün öğlen ayrılıp az önce eve geldik. O kadar güzel bir tatil, kamp, arkadaşlarla buluşma oldu ki bizim için. Eve gelir gelmez dayanamayıp hemen bu iki günü anılarımıza detaylıca kaydetmek için oturduk bilgisayarın başına ve yazmaya başladık.
orman lezzetleri

Yaşasın Cumhuriyet!

Herkese mutlu, pazartesinin tatil olduğu bugünden merhaba! Bugün tatil ama neden tatil, günün anlam ve önemini de atlamayalım. 95 yıl önce bugün Sevgili Ulu Önder Atatürk’ümüz Cumhuriyeti ilan etmiş! Öncelikle hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun! Yaşasın Cumhuriyet! Umuyoruz ki daha güzel yarınlar gelecek.

Orman Lezzetleri Kampı, katıldığımız en güzel kamplardan biriydi!

Gezgin olunca herkes soruyor “Sizin bu üç günlük tatil için planınız ne? Nereye gidiyorsunuz?” diye. Biz bu üç günlük tatili çok keyifli bir kampta geçirdik arkadaşlar. Arkadaşlarımız Murat ve Çağatay nam-ı değer Orman Lezzetleri’nin (@orman_lezzetleri) uzun zamandır planladığı Orman Lezzetleri Kampı’ndaydık. Kamp 27-28-29 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Kilyos’ta Doğada Yaşam Okulu’nda (@doğadayaşamokulu) gerçekleşti. Kendileri 29 Ekim Pazartesi resmi tatil olduğu için bu tarihleri seçmişlerdi. Kamp ve kampa katılım ile ilgili detaylı bilgiye @orman_lezzetleri sayfasından edinebilirsiniz. Bu tarz kampların devamının gelmesini çok isteriz. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyor ve destekliyoruz.

orman lezzetleri

Böyle kamplara her zaman katılmak isteriz!

Aynı şekilde geçen hafta da Tek Başına Da Olur Gökhan (@tekbasinadaolur) ve Melike’nin (@melkeontheroad) düzenlemiş olduğu yine Kilyos Doğada Yaşam Okulu’nda 20-21 Ekim 2018’de Doğaya Dönüş Kampı’na iki saatliğine de olsa katılmıştık. Kişisel işlerimizden dolayı geçen hafta tam katılım sağlayamasak da aynı keyifte bir kamp organizasyonu olduğunu gerek sosyal medyadan gerek geri dönüşlerden gördük. Kendilerine “Devamı gelsin, heyecanla bekliyoruz!” demek istiyoruz buradan.

Toplu kamp organizasyonları ile ilgili olumsuz olan düşüncelerimizi Orman Lezzetleri Kampı’nda tamamen yıktılar. Daha önce birkaç toplu kampa katılmıştık ve bu kamplar bizim için gerçekten çok keyifsiz geçmişti. Sonrasında Ertan’la başbaşa ya da birkaç yakın arkadaşımızla kamp yapmaya devam ettik. Kamp ortamında hem organize olma açısından hem de sayı arttıkça ortamın keyifsizleştiğini düşünüyorduk. Ta ki bu haftasonuna kadar.

orman lezzetleri

Ateşin ve suyun olduğu her yer bizim için mutfak sayılır!

Murat ve Çağatay herşeyi o kadar güzel organize etmişler ki. Hiçbir aksaklık, rahatsızlık yaşamadık. Akvititeler çok renkli ve eğlenceliydi. Kampta sürprizler aktiviteler hiç bitmedi desek yeri. Doğa yürüyüşleri, ödüllü yarışmalar, çekilişler, kamp hayatı için temel bilgiler, gece yürüyüşü, ateş başı sohbetleri daha neler neler! Tabi bol bol yedik, içtik. Şimdi adamlar boşuna demiyorlar “Ateşin ve suyun olduğu her yer bizim için mutfak sayılır!”, “Gelin sizi doyuralım” diye.

orman lezzetleri

Çocukların doğadaki mutlulukları görülmeye değerdi!

Kamptaki en güzel şey de doğada aileleri ile birlikte doyasıya eğlenen çocuklardı. Bu kampta tam bir aile ortamı vardı. 5 aylık kızları ile kampa gelenler bile vardı. Pembe ayıcık tulumu ile etrafa gülücükler dağıttı, içimizi ısıttı. Böyle bir ortamda mutlu olmamak mümkün mü!

orman lezzetleri

Halayımızı çektik, gece 3 de olsa Orman Lezzetleri Kampı’na koştuk

Biz kampa Cumartesi gece 03.00’te vardık. Çünkü birlikte katılmamız gereken bir düğün vardı. Halayımızı çektik, Pazar sabahı yapılacak olan muhlamayı kaçırmamak için saat geç de olsa kamp alanına gittik. Hemen çadırımızı, tarpımızı kurduk ve güzel bir uyku çektik. Sabah 9 gibi güneş ışınlarının çadırımızı ısıtması ile uyandık. Önemli bir noktadan da unutmadan bahsedelim. Böyle toplu organizasyonlarda ve genel kamp alanlarında bile tuvaletler genelde çok iyi olmaz ve tuvalet kağıdı falan olmasını beklemeyin zaten. Ama burada tuvaletler gerçekten çok temizdi. Düzenli ilgilenen bir görevli vardı ve sabunu, tuvalet kağıdı, kağıt havlusu ne zaman gitsek vardı. Sabah kişisel temizliklerimizi yaptıktan sonra sıra geldi kahvaltıya.

orman lezzetleri

40 kilo peynirle yapılan muhlama!

Kamp alanının ortasında kocaman bir tavada 40 kilo peynir kullanılan muhlama @orman_lezzetleri ve @ayiyemeği tarafından pişiriliyordu. Tam bir görsel şölen. Bir taraftan biri bir taraftan diğeri karıştırıyor. Bir yandan da muhlamanın püf noktaları kullanılan malzemeler hakkında bilgiler veriyorlar. Ben muhlamaya bayılırım zaten. O nedenle benim için daha güzel bir sabah olamazdı herhalde.

orman lezzetleri

En güzel kahvaltı!

Gece düğünden çıkıp geldiğimiz için yanımıza mutfak malzemesi ve yeme-içme olarak bir şeyler alma fırsatımız olmamıştı. Ama sağolsun Şefika (@yesilolog) ve Baran (@rotasizbaran) biz oradan geçerken “Günaydın, haydi buyrun kahvaltıya!” dediler. Bir yandan domatesler doğranıyor bir yandan çay demlenmiş. Muhlama da yetişti. Sıkıştık hemen biz de sofraya.
orman lezzetleri
Rotasız Baran’ın mekanı zaten çok güzel ve sempatik. Geçen hafta da müthiş bir kahvesini içip kedisi Rota ve karavanına aşık olmuştuk. Hemen onun yanında da Zahide (@zahideonger) kendine çok renkli bir kamp ortamı kurmuş. Kendisinin daha ikinci kampı olmasına rağmen bizi kendine hayran bıraktı. Kendisi ev sahibemiz, “Kamp Annemiz” oldu.

orman lezzetleri

Kampta hep güzel insanlarla tanıştık şimdiye kadar. Hep güzel dostluklar kurduk. Bu kampın da bize kazandırdığı en güzel insanlardan biri şüphesiz Zahide oldu diyebiliriz. Nasıl kahvaltı yapacağız diye düşünürken, keyifli ortamlarında bizi misafir ettikleri için kendilerine çok teşekkür ederiz. Kendi çadırımızın yanına sadece gece yatmaya gittik sayelerinde. Bütün gün yeme- içme sohbet-muhabbet keyif. Özet bu sanırım.

Orman Lezzetleri Kampı’nda sürpriz hiç biter mi?

Sürpriz çekilişlerle bir sürü kişi birbirinden güzel hediyeler kazandı.

orman lezzetleri

Menemen yapma yarışması çok renkli ve eğlenceli geçti. O televizyonda izlediğimiz yemekteyizlere mastercheflere bin basar valla o kadar çekişmeliydi. Sonrasında menemenleri yemek de tabi bir o kadar keyifliydi.

orman lezzetleri
orman lezzetleri
orman lezzetleri
Kazanan bu genç arkadaşımız oldu, çok güzel bir bıçak kazandı.
orman lezzetleri

Hep çok güldük, çok eğlendik!

Çok güldüğümüz ve eğlendiğimiz bir diğer yarışma da uyku tulumları ile zıplayarak final çizgisine ulaşma yarışmasıydı. Çok renkli kareler çıktı ortaya. Bu yarışmayı düzenleyen ve kampta bizimle birlikte olan Decathlon Bayrampaşa ekibi (@bayrampasadecathlon) ne iyi ettiniz de geldiniz!

orman lezzetleri
Bu yarışmanın da kazananı geçen Kaş’ta tanıştığımız bu çift oldu. Yarışmanın kazananları yine çok güzel hediyeler kazandı. Decathlon Türkiye (@decathlonturkey) ve Decathlon Bayrampaşa’ya çok teşekkürler.
orman lezzetleri

Dünya küçük işte, kendileri ile yeniden bir araya gelip sohbet etmek çok keyifliydi.
orman lezzetleri

Bizim için aynı zamanda dostlarla güzel bir buluşma oldu!

Bir ara @tekbasınadaolur‘un ten tipi çadırına misafirliğe gittik. Çadırı gerçekten de çok güzeldi. Yine orada da yeme-içme sohbet-muhabbet. Bu arada Gökhan’ın adını ÇokBaşınadaOlur olarak değiştirmeyi düşünüyoruz ne dersiniz 😊

orman lezzetleri

Sonra baktık ileride ağaçların arasında @izciormanda‘nın logosunu gördük. Ormanın içinde kurmuş yine kendi ortamını deri üzerine müthiş sanatsal çalışmalar yapıyor. Fatih yani @izciormanda çok iyi bir deri sanatçısı ve zanaatkar. Sayfasından yaptığı ürünleri görebilirsiniz. Biz yanına gittiğimizde de deri tablo yapıyordu. Bana da üzerinde kedi olan çok güzel deri bir kolye hediye etti. Kedi annesi olduğum için benim için çok anlamlı bir hediye oldu. Kendisine çok teşekkür ederim.
orman lezzetleri
Orman Lezzetleri’nin lezzet sürprizleri bitmiyordu. Öğleden sonra harika süt tadı olan sütlaç pişirildi ve herkese ikram edildi. Akşam da kocaman bir saçta saç kavurma yapıldı. O kadar lezzetliydi ki parmaklarımızı yemedik iyi. Teşekkürler Özel Kasap (@ozel.kasap) ve Hasan Usta Kebap (@hasanustakebap)!

Ne yedin be Sema! (@semakipir) Kampta en çok yiyen Sema oldu şüphesiz.

Kampta evlenme teklifi de yapıldı. Böyle mutlu anlara da şahit olduk. Kendilerine bir ömür boyu mutluluklar.

Yemediğimiz ne kaldı ki?

Gece lezzetlerinde bir diğer sürpriz de İzmir’den gelen Şef Aytaç Çetinkaya’nın (@aytaccetinkaya) hamsi tavasıydı. Balık yemeyen ben bile baya yedim. Toplamda kaç kilo balık yemişizdir bilmiyorum.

Sonra gece bir ara Ertan ortadan kayboldu. Meğer Turan Zeynel (@ayiyemegi) kelle paça çorbası yapmış. Onu yiyorlarmış.
orman lezzetleri

Gece ateş başında saatlerce sohbet ettikten ve birkaç gece fotoğrafı çektikten sonra yine güzel bir uyku çektik. Gece hava soğuk oluyor artık tabi. Uyku tulumu ile hiç üşümedim. Siz de bu mevsimlerde kampa gidecekseniz uyku tulumlarınızı almayı unutmayın.

orman lezzetleri

Biz kocaman bir aileyiz!

Sabah yine müthiş bir kahvaltı sofrası ile kampı sonlandırdık. Biz kocaman bir aileyiz. @ayiyemegi bütün sevdiklerin yanında mı?

Bunları da okumak ister misiniz?

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Gezilerimizi @gezipgelicez Instagram hesabından takip edebilir, sorularınız varsa yorum kısmına sorabilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin. Teşekkürler!

Aşkla kalın!
ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
8 Yorumlar
 1. Cevapla

  Hüseyin Kütük

  Ekim 29, 2018

  Yazı, fotoğraf lar harika olmuş. Gerçekten harika aktarılmış güzel gözlem. Ve sizinle vakit gecirmekte keyifliydi. Teşekkürler.

  • Cevapla

   GezipGelicez

   Ekim 29, 2018

   Çok teşekkür ederiz Hüseyin Bey, çok keyifliydi 🙏

 2. Cevapla

  Sevilay

  Ekim 29, 2018

  Muhteşem olmuş 3 günün özeti ancak böyle anlatılabilirdi ❤️

  • Cevapla

   GezipGelicez

   Ekim 29, 2018

   Çok teşekkür ederiz Sevilay Hanım, keyifli olunca anlatım da dolu dolu oluyor 🧡

   • Cevapla

    Yuksel yılmaz

    Ekim 29, 2018

    Çok güzel bir purogram emeği geçen tüm canların teşekkürler.

    • Cevapla

     GezipGelicez

     Ekim 29, 2018

     Teşekkür ederiz Yüksel Bey 🙏

 3. Cevapla

  Zahide Önger

  Ekim 30, 2018

  Birlikte geçirdiğimiz bu üç günlük kampı en en güzel detaylarıyla ve enfes fotoğraflarla ne güzel anlatmışsınız ya, okurken tatlı tatlı duygulandım. Çok teşekkür ederim Sevgili Hatice ve Ertan iyi ki geldiniz iyi ki tanıdık birbirimizi, evim sizinle güzeldi 🙂 Çok yakında yeniden görüşmek üzere, yeni yazılarınızı beklemedeyim, sevgiyle kalın ♥️

  • Cevapla

   GezipGelicez

   Ekim 30, 2018

   Canım benim biz de seni tanıdığımıza çok memnun olduk 😊 ne güzel misafir ettin bizi 🙏 en kısa zamanda görüşmek dileğiyle, Aşkla kal 💕

YORUM YAP

Hatice&Ertan
İstanbul,TÜRKİYE

Biz Hatice ve Ertan... Doğduk, büyüdük, okuduk... Birimiz eczacı, birimiz gayrimenkul danışmanı olduk sonra birbirimizi bulduk ve en sonunda da Gezip Gelicez dedik... Tanışmamızın ilk haftasından itibaren geziyoruz desek yalan olmaz... Aslına bakacak olursanız ikimiz de hergün metrobüste karşılaştığınız tiplerdeniz. Peki bu konu buralara nasıl geldi diye soracak olursanız vallahi biz de bilmiyoruz. Eş, dost, ana, bacı, gardaş; "Oraya nasıl gidilir?", "Burada ne yenir?", "Şurada nerede kalınır?" diye sormaya başlayınca biz de artık internet alemine girmeye karar verdik. Sizin görmek istediğiniz yerler, sizin yemekleriniz, bizim gözümüzle birleşsin ve macera başlasın! Aşkla gezelim...

BİZİ YOUTUBE’DA TAKİP EDİYOR MUSUN?

Kategoriler
Arama
Ne Okuyoruz?
Bumerang - Yazarkafe