Kamp Malzemeleri
KAMP

Kamp Malzemeleri

Tarafından
üzerinde
Ekim 19, 2017

Kamp Malzemeleri

Bu yazımızda sizlere kamp yaparken yanınızda olması gereken kamp malzemeleri’nin listesini yapacağız. Listede ki bazı malzemeler elzem, olmazsa olmaz malzemeler. Bazıları ise kişiye göre değişebilecek malzemelerden oluşuyor. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa lütfen yorum kısmına yazın.

Çadır ve Malzemeleri.

Çadır; hepimiz çadır için olmazsa olmaz diyebiliriz çünkü Barınma ihtiyacımızı çadır ile sağlıyoruz. Bizim kullandığımız çadır Quechua’nın Arpenaz 2+ çadırıdır.
Çadır altlığı; çadırımızı kurduğumuz zemine serdiğimiz, örtü gibi bir malzemedir. Bizi yerden gelecek soğuğa karşı koruma amaçlı kullanırız.
Çadır kazıkları; rüzgarlı havalarda çadırımızın yerinden kıpırdamaması için sabitlemek amaçlı kullandığımız kazıklar dır, genelde çadır ile beraber verilir.Kamp Malzemeleri

Uyku Ekipmanları.

Uyku tulumu; Soğuk havalarda ısınmamız için kullandığımız üründür. Eğer sağlam bir uyku tulum’unuz yoksa soğuk havalarda kamp yapmak çok risklidir! Biz Husky marka uyku tulumu kullanmaktayız.
Mat ve Şişme yatak; Biz genelde direkt mat üzerinde yatmadığımız için mat konusunda pek seçici değiliz. Matın bizde ki kullanım amacı şişme yatağın altına serilmesidir. Eğer ciddi manada konforlu bir uyku istiyorsanız mutlaka şişme yatağınızı ve pompanızı yanınıza alın. Biz Quechua’nın şişme yatağını kullanmaktayız. Kalite olarak gayet memnunuz daha hiç yarı yolda bırakmadı bizi.
Şişme yastık; hemn fazla yer kaplamaması hemde yeterli konforu sağlaması açısından yanınıza mutlaka bir yastık alın.Yemek Malzemeleri.

Bizim kampta en keyif aldığımız kısım diyebiliriz yemek için. Bu nedenle tam teşekkürlü bir yemek takımına sahibiz. Tencere-tava takımı, demlik, kuksa bardaklar, kamp ocağı, ateş üstü ızgara vb. İnanın yemek kısmını keyifli ve güzel hallederseniz eğer kamp çok daha eğlenceli geçecektir. Aç insan gergin insan demektir. Biz bütün yemek takımımızı Nurgaz ürünleriyle tamamladık ve kalitesinden de gayet memnunuz. Yerli malı olması da bizi kullanırken ayrı bir mutlu etmiyor değil. Nurgaz ürünlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.tazı

Kamp Çantası.

Kampa kendi aracınızla da gitseniz, sırt çantasını sırtlanıp yürüyerek de gitseniz biz sağlam bir sırt çantasını tavsiye ediyoruz. Bu sayede tüm ekipmanınızı tek bir yerde topluyor ve kargaşaya, ” ya onu nereye koymuştum, bunu nereye koymuştum” derdine düşmüyorsunuz. Biz Decathlon’un ürünlerini kullanıyoruz.
Masa ve Sandalye.
Eğer biraz rahatınıza düşkünseniz taşa, tahtaya oturmak istemezsiniz o yüzden güzel bir sandalyeye ve tatlı bir sofra kurabilmeniz içinde masaya ihtiyacınız olacaktır.Kamp Malzemeleri
Şuana kadar yazdıklarımız bize göre kampta olmazsa olmaz kamp malzemelerinin listesi idi. Kamp yaptığımız bölgenin şartları da bazen bu listeye birkaç şey eklememize sebep olabiliyor. İmkanlar dahilinde bu listeye ekler yapabiliriz, listeye neler eklenir size ve hayal gücünüze bırakıyoruz. Daha huzurlu bir kamp için neler yapmamız gerektiği konusunda da birkaç şey yazdık buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Aşkla kalın…
ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR
2 Yorumlar
 1. Cevapla

  kuzu çevirme

  Eylül 27, 2018

  Aslında burada kuzu çevirme yapıp yemek gerek. Harika olmaz mıydı?

  • Cevapla

   GezipGelicez

   Eylül 27, 2018

   Siz isteyin çeviririz…

YORUM YAP

Hatice&Ertan
İstanbul,TÜRKİYE

Biz Hatice ve Ertan... Doğduk, büyüdük, okuduk... Birimiz eczacı, birimiz gayrimenkul danışmanı olduk sonra birbirimizi bulduk ve en sonunda da Gezip Gelicez dedik... Tanışmamızın ilk haftasından itibaren geziyoruz desek yalan olmaz... Aslına bakacak olursanız ikimiz de hergün metrobüste karşılaştığınız tiplerdeniz. Peki bu konu buralara nasıl geldi diye soracak olursanız vallahi biz de bilmiyoruz. Eş, dost, ana, bacı, gardaş; "Oraya nasıl gidilir?", "Burada ne yenir?", "Şurada nerede kalınır?" diye sormaya başlayınca biz de artık internet alemine girmeye karar verdik. Sizin görmek istediğiniz yerler, sizin yemekleriniz, bizim gözümüzle birleşsin ve macera başlasın! Aşkla gezelim...

BİZİ YOUTUBE’DA TAKİP EDİYOR MUSUN?

Kategoriler
Arama
Ne Okuyoruz?
Bumerang - Yazarkafe