fener
EGE

Fener Restaurant | Akyarlar, Bodrum

Tarafından
üzerinde
Ocak 22, 2020

Fener Restaurant’ta oturduğumuz sofra 1978 yılından beri kuruluyormuş inanabiliyor musunuz? Bodrum’da denizinin güzelliği ile aklımızda kalan Akyarlar’da bulunan bu restauranta gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz, pişman olmazsınız. Kos Adası’na karşı rakı-balık keyfi güzel olmaz mı?

fener

Bodrum’un simgelerinden Cevat Sakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı şöyle demiş:

“İtalya’yı gör de öl derler,
Yok canım; Bodrum’la kıyılarını gör ve yaşa.”

Biz de bu tavsiyeye uyduk ve 2019 yazı ilk kez Bodrum seyahatimiz sırasında Bodrum’un lezzetlerini de keşfetmeye devam ediyoruz.

fener

Adından da belli olduğu gibi mekanı işleten aile feneri işletiyormuş, sonrasında teknoloji ile beraber fenerde insan gücüne ihtiyaç kalmayınca artık sadece restaurantı işletiyorlar. İyi ki de babadan oğula kuşaklardır bu geleneği sürdürüyorlar. Bodrum gün batımını en güzel izleyebileceğimiz mekan burası bizce.

fener

Lezzetleri övmüyoruz bile 1978 yılından beri muhteşem bir lezzet tecrübesi edinmişler ve sofraya çok güzel yansıtıyorlar. Bizim aşık olduğumuz nokta hizmet kalitesi, mekanda servis o kadar hızlı ki çalışanın yanınıza gelmesi için ağzınızı açmanıza gerek yok, göz göze gelmeniz yeterli oluyor. İki İstanbul’lu olarak biz bu mekana bayıldık.

fener

Fener Restaurant’ta (@fenerrestaurant ) alacağınız her lokma size kendinizi özel hissettirecek! Ahtapot Izgarası, kalamar tavası ve kabak çiçeği dolması en fazla sipariş alan ürünleriymiş. Mekân oldukça geniş, kat kat alanlara sahip. Toplamda 400 kişi kapasitesiyle dev bir mekân. Bu nedenle her masaya eksiksiz hizmet götürmek için 40 çalışanıyla dev bir çalışan kadrosu var.

fener

Mekânın 400 kişilik oluşuna aldanıp da, nasıl olsa yer vardır diye düşünmeyin. 1978 yılından bu yana ünleri öyle bir dolaşıyor ki, Bodrum’a gelip, Akyarlara yolu düşen herkes, Fener Restaurant’ın eşsiz lezzetlerini tatmak için kuyruklar oluşturuyor. 

fener

Fener Restaurant’ın gündüzleri de plaj hizmeti varmış. Biz oraya gittiğimizde öğrendiğimiz ve zamanımız da olmadığı için başka bir gün gelemedik. Hemen önünde uzanan kumsalı, pırıl pırıl ve yazın en sıcak günlerinde dahi size serin bir deniz keyfi yaşatabilecek mekanda isteyene plajda bir Bodrum klasiği olan çiğ börek ve mantı servisi de yapıyorlarmış.

fener
fener
fener

Kısacası gündüzleri keyifle denizinden, şezlong ve şemsiyesinden faydalanarak huzurla dinleneceğiniz sahilinin yanında, muhteşem manzarası, taze balık ve lezzetli mezeleri ile Bodrum akşamlarının bizim için unutulmaz mekânı olacak Fener Restaurant!

fener
fener

Fener Restaurant‘ın web sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Rezervasyon ve bilgi için: 0252 393 63 93

Sinop’ta ne yenir? Sinop Mantısı’na Doyamadık! | Sinop başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayınız!

fener

Bu yazımızı beğendiniz mi?

Gezilerimizi @gezipgelicez Instagram hesabından takip edebilir, sorularınız varsa yorum kısmına sorabilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu yazıdan haberdar edin. Teşekkürler!
Aşkla kalın! Kimseye karışmayın!

ETİKETLER
İLGİLİ MESAJLAR

YORUM YAP

Hatice&Ertan
İstanbul,TÜRKİYE

Biz Hatice ve Ertan... Doğduk, büyüdük, okuduk... Birimiz eczacı, birimiz gayrimenkul danışmanı olduk sonra birbirimizi bulduk ve en sonunda da Gezip Gelicez dedik... Tanışmamızın ilk haftasından itibaren geziyoruz desek yalan olmaz... Aslına bakacak olursanız ikimiz de hergün metrobüste karşılaştığınız tiplerdeniz. Peki bu konu buralara nasıl geldi diye soracak olursanız vallahi biz de bilmiyoruz. Eş, dost, ana, bacı, gardaş; "Oraya nasıl gidilir?", "Burada ne yenir?", "Şurada nerede kalınır?" diye sormaya başlayınca biz de artık internet alemine girmeye karar verdik. Sizin görmek istediğiniz yerler, sizin yemekleriniz, bizim gözümüzle birleşsin ve macera başlasın! Aşkla gezelim...

BİZİ YOUTUBE’DA TAKİP EDİYOR MUSUN?

Kategoriler
Arama
Ne Okuyoruz?
Bumerang - Yazarkafe